Godło
25 Lipiec 2024 - Jakuba i Krzysztofa
Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Wystawa fotografii lotniczej i praca pilota doświadczalnego czyli spotkanie z dwoma pilotami

16 września 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Spotkanie z pilotem a nawet dwoma: Mariuszem Stajewskim i Krzysztofem Cieślawskim odbyło się 12 września w auli widowiskowej ZSTiH. W naszym technikum między innymi uczniowie uczą się na kierunkach: technik mechanik lotniczy i technik fotografii i multimediów, a uruchomione koło fotografii lotniczej prowadzone przez p. Krzysztofa Cieślawskiego łączy oba te kierunki i wykracza poza program szkolny. Obecny na spotkaniu prezydent Jarosław Klimaszewski pochwalił rozwijanie pasji, które wykraczają poza realizację programu szkolnego. 
Pilot doświadczalny pierwszej klasy Mariusz Stajewski opowiadał o pracy pilota doświadczalnego, ciekawych przypadkach w swojej pracy, wykorzystywanych technikach badawczych przy budowie i sprawdzaniu konstrukcji lotniczych, a także także odpowiadał na pytania uczniów dotyczące możliwości pracy w lotnictwie i uzyskania uprawnień lotniczych. Zaproszeni zostali również uczniowie z V LO, którzy przyszli pod opieką swojego dyrektora. 
Wystawę fotografii lotniczej autorstwa Krzysztofa Cieślawskiego będzie można oglądać do końca września br. w ZSTiH w galerii I piętro. 

Autorkami zdjęć ze spotkania są Antonina Protzner i Nikola Stachura z klasy 3et – foto i multimedia.