Godło
01 Październik 2023 - Danuty i Remigiusza
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych
Międzynarodowy Dzień Lekarza
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

„Zatrzymajmy nienawiść”

16 maja 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W piątek 13 maja w naszej szkole zorganizowaliśmy wydarzenie kulturowe „Zatrzymajmy nienawiść”. Była to prezentacja kilku projektów, prowadzonych z uczniami i nauczycielami naszej szkoły, nieustająco w reakcji na obecną w społeczeństwie i wkradającą się do szkół mowę nienawiści, hejt, zgodę na różnego rodzaju wykluczenia oraz obecnie wojnę w Ukrainie. Były to: – wernisaż fotografii naszych uczniów wykonanych podczas polsko-niemieckiego seminarium fotograficznego „TWARZE MIASTA – OBLICZA PAMIĘCI” w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu przygotowanie wystawy Sławek PS – wystawa plakatu Stop War – zorganizowana przez klasy technika reklamy organizacja: Ala Kotwicz – monodram Karoliny Słonki „Odważyłam się zdjąć buty” w reżyserii Anna Maśka. Przypomnieliśmy też nasze spotkania podczas wymiany młodzieży polsko-niemieckiej w ramach pojednania dla pokoju, których nasi uczniowie biorą udział od ponad 25 lat, mają szansę spotkania z ocalałymi, pracy na rzecz muzeum oświęcimskiego, edukacji oraz rozwoju.

zdjęcia: Paweł Sowa.

Radio Bielsko: https://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/plakat-przeciwko-wojnie-zdjecia-w-imie-pokoju/51774?fbclid=IwAR2uOPe0Us9xVE6hwOaYTVPvsWPSjLzsRSCZKb7Q7SYktKDNz6ixJqenjjU

Urząd Miejski B-B: https://ms.bielsko-biala.pl/index.php/aktualnosci/1/nie-badzmy-obojetni-0?fbclid=IwAR1EeBQtSMz1qqkoBtrSdvh2GViM317kM6hi4IKpr_d7UcH0eatOxXxIDzY