Godło
28 Maj 2024 - Augustyna i Jaromira

Historia i fotografia -uczniowie ZSTiH  brali udział w seminarium fotograficznym w Oświęcimiu

11 kwietnia 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

W piątek 01.04.22 uczniowie klasy 3 ct: Anastazja Marek, Oliwia Branc, Honorata Zolich,  Magdalena Kowalska, Zuzanna Nitsch i Kacper Augustyniak  wraz z opiekunami Iriną Mrowiec i Sławomirem Pilchem wrócili z Oświęcimia, gdzie brali udział w polsko-niemieckim seminarium fotograficznym pod tytułem „Twarze miasta – oblicza pamięci”.

Organizatorem tego wydarzenia był Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu, Międzynarodowy Komitet Oświęcimski, we współpracy z Starostwem Powiatowym w Dachau i Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Polscy i niemieccy uczniowie mieli możliwość zwiedzania miasta Oświęcimia i pomników pamięci, jak również zgłębiali tajniki sztuki fotograficznej.

Pod koniec spotkania została zorganizowana wystawa, na której zaprezentowano efekty pracy seminarzystów. Każdy z uczestników musiał wybrać zdjęcie, które według autora najbardziej oddaje moment historyczny i współczesny.

Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności, a Nasi uczniowie usłyszeli wiele pochwał.

Niebawem wystawę będzie można również podziwiać u Nas w Szkole!