Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Apteczki dojechały do celu

15 marca 2022 Aktualności, Wydarzenia

Apteczki, które ufundowaliście, 12 marca trafiły do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła  w Przemyślanach na Ukrainie. Stamtąd miejscowy proboszcz, ks. Piotr Smolka przewiózł je do Żytomierza, którego centrum ucierpiało na skutek ostrzału artyleryjskiego. Wśród darów znalazły się produkty żywnościowej, chemia gospodarcza, a nawet lodówka. Za ich bezpośrednie dostarczenie odpowiadał radny Szczepan Wojtasik i Urszula Cichoń, dyrektorka hospicjum im. Św. Jana Pawła II. Ponad dwie tony darów były efektem akcji jaką przeprowadzono w parafiach Hałcnów, Leszczyny, Mikuszowice Krakowskie i Straconka. Beneficjentami pomocy byli mieszkańcy Przemyślan, Żydaczowa i Brzozdowców.

Mariusz Rzymek.