Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Międzynarodowe szkolenie dla nauczycieli Erasmus+

17 stycznia 2022 Aktualności, Galerie, Wydarzenia

Od drugiego do szesnastego października 2021 roku  w ramach programu Erasmus plus, nauczycielka Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych Joanna Kilianek uczestniczyła w międzynarodowym szkoleniu dla nauczycieli Erasmus+ połączonym z kursem języka angielskiego w szkole Inlingua Language Centre w samym sercu Szkocji, Edynburgu.

Kurs doskonalił umiejętności nauczania języka angielskiego młodzieży w szkole ponadpodstawowej poprzez ćwiczenia gramatyczne, rozwój słownictwa, powszechną korekcję błędów, wymowę, rytm, intonację, akcent, język idiomatycznych i potoczny oraz czasowniki frazowe, opowiadanie historii – opisywanie słów i wyrażeń, doskonalenie umiejętności mówienia i słuchania oraz wprowadzenie do Edynburga i sztuki szkockiej. Podpowiadał również jak skutecznie motywować uczniów do nauki języka angielskiego i jak dostosować się do współczesnych potrzeb.

Podpowiadał jak efektywnie korzystać z gier, materiałów audio i video w klasie. Skupiał się na adaptacyjnym podejściu do nauczania, które promuje elastyczność w klasie, umożliwiając nauczycielom reagowanie na potrzeby poszczególnych uczniów i całej klasy.

Kurs ten dodawał uczestnikom pewność komunikowania się w środowisku anglojęzycznym, skupiał się na mówieniu, słuchaniu i pisaniu w języku angielskim. Obejmował on podstawową gramatykę, słownictwo, wymowę i popularne angielskie zwroty, co zmierzało do doskonalenia umiejętności komunikowania się w języku angielskim.