Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

BESKID IT Academic Day

22 listopada 2021 Aktualności, Wydarzenia

W dniu 19 listopada 2021 roku klasa technikum informatycznego brała udział w konferencji BESKID IT Academic Day zorganizowanej na Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej. Uczniowie uczestniczyli w wykładach oraz warsztatach, które każdy mógł wybrać według własnych zainteresowań. Oprócz nauki, był również czas na relaks dzięki strefie gier komputerowych i planszowych. Podczas wykładów mogliśmy się dowiedzieć jakie umiejętności powinien posiadać pracownik branży IT, a także kiedy zacząć naukę programowania czy rozpocząć staż. Prowadzący wykłady zwracali uwagę, że głównym motorem do pracy w branży IT jest przede wszystkim pasja, nauka i zaangażowanie. Nie mogło także zabraknąć tematów związanych z bezpieczeństwem w sieci. Łatwość tworzenia, udostępniania zasobów w chmurze publicznej jest bardzo atrakcyjna z perspektywy rozwoju biznesu czy nauki, ale kryje także i pewne obawy z tym związane. Dziękujemy ATH za możliwość udziału w tym wydarzeniu.