Godło
25 Wrzesień 2023 - Aurelii i Ładysława

Międzynarodowy Dzień Kropki

17 września 2021 Aktualności, Galerie

Święto International Dot Day czyli Międzynarodowy Dzień Kropki obchodzi się 15 września od 2009 roku. Historia tego święta rozpoczęła się od książki Petera Reynoldsa „The Dot”. Jest to historia dziewczynki, która dzięki małej kropce zmieniła myślenie o sobie i uwierzyła we własne możliwości. Dzień Kropki powstał, aby świętować i wspierać kreatywność, odwagę, wyobraźnię i zabawę dzieci. By odkrywać ich talenty i pokazać je innym. Żeby pokazać, że każde dziecko ma swoje mocne strony, które należy wspierać i rozwijać. 

Kropki i kropeczki zagościły w szkolnych salach i na korytarzach, ponieważ uczniowie i nauczyciele w tym dniu przyszli ubrani w kropki. Uczniowie również stworzyli animację w roli głównej z kropką.