Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

„Efektywne kształcenie kluczem do sukcesu na lokalnym rynku pracy”

28 stycznia 2021 Aktualności, Galerie

W styczniu 2021 roku nasi uczniowie z klasy 3dt specjalność technik informatyk, mimo niesprzyjających warunków związanych z ograniczeniami pandemicznymi odbyli płatne staże w ramach unijnego programu „Efektywne kształcenie kluczem do sukcesu na lokalnym rynku pracy” w wybranych przez siebie firmach i serwisach komputerowych.

To pierwsza taka sytuacja, kiedy aż 24 uczniów mogło skorzystać z unijnego dofinansowania, zarobić aż 1600 zł i zdobyć bezcenne doświadczenie w zawodzie informatyka, konfrontując przy tym teoretyczną wykładnię wiedzy z realną rzeczywistością miejsca pracy. Nasi podopiecznie podkreślali, że odbycie praktyki umożliwiło im wnikliwe zapoznanie się z warunkami pracy informatyka i unaocznienie wieloaspektowości stawianych przed nim wymagań.

Realizowany przez naszą szkołę unijny program trwa od 2017 roku i miał skończyć się w grudniu 2020 roku. Z powodu pandemii został on jednak przesunięty do marca 2021 roku. W jego ramach można było m.in., uzyskać prawo jazdy kat. B, zapisać się na szkolenia z pilotażu bezzałogowych statków powietrznych i z grafiki komputerowej oraz wziąć udział w specjalistycznych kursach: obsługi szybowca, obsługi wózków widłowych, spawacza Mig-Mag, z kursu AdobeIndesigne. Z płatnych staży objęto prawie 80 uczniów.

Opracowała: Joanna Rzymek

Podsumowań działalności programu UE nadszedł czas: warto w tym miejscu przypomnieć, że również w wakacje działalność programu „Efektywne kształcenie kluczem do sukcesu na lokalnym rynku pracy” nie została zawieszona. Pomimo obostrzeń związanych z pandemią w miesiącach letnich naszym 4 uczennicom z klasy 2bt oraz 3bt kierunek technik organizacji reklamy udało się odbyć płatne staże w firmach graficznych. Dziewczyny były z nich bardzo zadowolone, gdyż jak stwierdziły, za ich sprawą pozyskały nowe kompetencje i bezcenne doświadczenie zawodowe.

Oto co powiedziały Ola Bem i Paulina Bardeli oraz Julka Mrzyk

„Jesteśmy bardzo zadowolone ze stażu. Trafiłyśmy na świetnych ludzi, którzy z cierpliwością i dużą chęcią tłumaczyli nam i uczyli nas wielu rzeczy. Jesteśmy przekonane, że przydadzą nam się one zarówno  w szkole jak i  w przyszłości. Mimo prawie miesięcznych obowiązków, porannego wstawania do pracy, na pewno będziemy  dobrze wspominać ten czas”.

Opracowała: Joanna Rzymek