24 Kwiecień 2024 - Grzegorza i Aleksandra
Międzynarodowy Dzień Solidarności Młodzieży

Ku pamięci Franciszka Żwirki i Stanisława Wigury…

9 października 2020 Aktualności, Galerie

Jak co roku, 11 września, uczniowie naszej Szkoły, weterani lotnictwa oraz harcerze spotkali się pod pomnikiem Żwirki i Wigury w Bielsku-Białej, upamiętniającym tragedię.

W tym roku minęła 88. rocznica katastrofy samolotu RWD-6 pod Cierlickiem, w której zginęli zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Lotniczego Samolotów Turystycznych (Challange) w Berlinie – kpt. pilot Franciszek Żwirko i konstruktor lotniczy inż. Stanisław Wigura.

Pod pomnikiem Żwirki i Wigury kwiaty złożyli członkowie Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Bielsko-Bialskim, uczniowie naszej Szkoły oraz harcerze Hufca Beskidzkiego ZHP. Samorząd Bielska-Białej podczas uroczystości reprezentował zastępca prezydenta Adam Ruśniak. Swoją obecnością zaszczycił również obchody poseł na Sejm RP Przemysław Drabek.