Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Nasz uczeń finalistą Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości

18 czerwca 2020 Aktualności, Konkursy

Uczeń naszej szkoły Wiktor Bień z klasy 3at zakwalifikował się  do finału tegorocznej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości w  bloku A innowacji technicznych. Eliminacje do olimpiady odbyły się w naszej szkole w lutym a stanowił je zorganizowany przez panią profesor  Małgorzatę Kalikę konkurs uczniowskich projektów wynalazczych. Robot zaprojektowany przez Wiktora  został uznany przez szkolne jury za najlepszy projekt i reprezentował naszą szkołę eliminacjach okręgowych olimpiady. Jest to już drugi projekt opracowany przez Wiktora, który zdobył sobie uznanie na zawodach okręgowych i zapewnił mu miejsce eliminacjach krajowych.

Właśnie otrzymaliśmy wyniki z Warszawy Wiktor Bień uczeń kl. 3at o specjalności: technik mechanik lotniczy został finalistą OOITiW. Dzięki temu sukcesowi Wiktor nie musi już zdawać części pisemnej egzaminu zawodowego (ma 100%) i  ma otwartą drogę na wybrane kierunki studiów technicznych (w tym lotniczych). Serdecznie gratulujemy Wiktorowi oraz jego opiekunowi Panu Aleksandrowi Ellnainowi sukcesu.