Godło
25 Lipiec 2024 - Jakuba i Krzysztofa
Dzień Bezpiecznego Kierowcy

„Pod napięciem”

29 listopada 2019 Aktualności, Galerie

O tym, że fizyka może być ciekawa i interesująca mogli, po raz kolejny przekonać się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych  którzy w dniu 27 listopada 2019 roku uczestniczyli w zajęciach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Udział w corocznych pokazach stał się już tradycją naszej szkoły. W tym roku były prezentowane zajęcia pt: „Pod napięciem”, czyli związane z elektrostatyką.

Dodatkową atrakcją pokazów było to, że uczniowie mogli brać w nich czynny udział (przez niektórych przepłynął dość duży ładunek elektryczny). Eksperymenty były przeprowadzone w sposób interesujący i zrozumiały dla odbiorców. Mogliśmy zaobserwować, jak i gdzie można wykorzystać fizykę w życiu codziennym. Dowiedzieliśmy się również jak zachować się podczas burzy i co to jest napięcie krokowe.