Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

#KOMÓRKOMANIA#DKMS

15 października 2019 Aktualności, Galerie

Zamykamy niezwykle ważny projekt….jego wymiar przekracza granice szkoły, życia w ogóle….tak, tak…#KOMÓRKOMANIA#DKMS.
W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy.
I My, społeczność ZSTiH chcemy uświadamiać i pomagać! To właśnie na gali podsumowującej pierwszą edycję projektu ŚLĄSKA KOMÓRKOMANIA w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach, otrzymaliśmy certyfikat „Śląskiej Szkoły z Życiem” przyznawany przez Fundację DKMS, za organizację akcji KOMÓRKOMANIA w roku szkolnym 2018/2019 i jest to niezwykle ważny powód do dumy, bo co, jeśli nie życie człowieka, ma największe znaczenie?
Dyplom ” Pedagoga z życiem”, z rąk przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Katowicach, otrzymał p. Paweł Kolis, szkolny koordynator projektu KOMÓRKOMANII.
Dziękujemy wolontariuszom za udział w projekcie, ich ogromne zaangażowanie w realizację projektu i już teraz zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu.
Pomagaj, dobro podwójnie wraca do darczyńcy.