Godło
28 Maj 2024 - Augustyna i Jaromira

Wymiana z Ukrainą

26 września 2019 Aktualności, Galerie

W czwartek 19 września gościliśmy grupę ukraińskiej młodzieży z miasta Bierdiańsk. Bierdiańsk to malownicze miasto partnerskie Bielska-Białej położone nad morzem Azowskim.

Młodzież przyjechała na zaproszenie Pani Poseł Grażyny Staniszewskiej, a nasza szkoła jak co roku, przygotowała program kulturalno-integracyjny. Grupę ukraińską powitała Dyrekcja ZSTiH, a później Pani Profesor Anna Maśka z klasą 3bt malowała koszulki z gośćmi kolorowymi farbami. Będą one wspaniałą pamiątką.

Pani pedagog Agnieszka Stronka-Świergała wraz z naszymi uczniami zaproponowała gry integracyjne. Było dużo śmiechu i zabawy, a przy okazji dowiedzieliśmy się, że mamy ze sobą wiele wspólnego.

Pani Profesor Beata Godek z klasą 3ct organizowała fotobudkę i można było zrobić sobie zdjęcia na pamiątkę, z czego chętnie skorzystali nasi goście. Możecie zapytać jak porozumiewała się młodzież  z Ukrainy i Polski? Okazało się, że mowa serca, duszy i chęć nawiązania kontaktu są ważniejsze od najbardziej dokładnego tłumaczenia.

Cieszymy się, że mogliśmy poznać wspaniałych ludzi, naszych sąsiadów ze wschodu.