Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Nigdy więcej!

4 lutego 2019 Aktualności, Galerie

W niezwykły sposób przypomniano w szkole o 74.rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau. Dzięki uprzejmości rodziny nieżyjącego już malarza-amatora Ferdynanda Skibińskiego wystawiono 12 prac poświęconych tematyce obozowej. To refleksje malarza po wizycie w Auschwitz. Wszystko , co zobaczył, wywarło na nim tak ogromne wrażenie, tak poruszyło jego wyobraźnię, wstrząsnęło sumieniem,że uznał za powinność utrwalenie przeżyć na płótnie. Chodziło nie tylko o artystyczną dokumentację miejsca kaźni, ale o oddanie hołdu wszystkim tym, których w obozie unicestwiono, o ostrzeżenie potomnych, aby nigdy więcej do tak potwornych zbrodni nie dopuścili. Wystawa prac cieszyła się sporym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli.