Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Kolejna wycieczka przedmiotowa do zakładu EATON w Bielsku-Białej.

30 stycznia 2019 Aktualności, Galerie

Dnia 29 stycznia 2019 r. klasy 3a oraz 3at (technik mechanik) miały okazje uczestniczyć w warsztatach pod kierunkiem pracowników zakładu EATON. Zajęcia dotyczyły programu LOTO. LOTO to system zabezpieczeń, zamknięć i oznaczeń, który podwyższa poziom bezpieczeństwa pracowników. Program ten zapewnia, że zostanie wyeliminowane lub zminimalizowane ryzyko urazu, którego źródłem jest niekontrolowana, niebezpieczna energia, wyzwolona podczas wykonywania czynności na maszynie.

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się czym jest LOTO oraz jakie są zasady jego stosowania. Mieli też okazję zwiedzić nowoczesną halę produkcyjną. Na zakończenie zajęć młodzież musiała rozwiązać quiz, zmierzyć się z zakładaniem kłódek na zawory (konkurencja na czas) oraz wykonać plakat dotyczący bezpieczeństwa.

Podczas wycieczki uczniom towarzyszyli nauczyciele: Małgorzata Kalika oraz Aleksander Ellnain.