18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły

Ogłoszenie wyników szkolnego Konkursu na Plakat Społeczno-Polityczny

28 stycznia 2019 Aktualności, Galerie, Konkursy

Ogłoszenie wyników szkolnego Konkursu na Plakat Społeczno-Polityczny

Po obejrzeniu VII Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego organizowanego przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zorganizowaliśmy Szkolny Konkurs na Plakat Społeczno-Polityczny. Prace uczniów w sposób czytelny i jednoznaczny zwracają uwagę na palące problemy społeczne, polityczne oraz problemy ekologiczne. Jest to artystyczny apel o zmianę ludzkich zachowań, złych nawyków, apel przeciw nietolerancji czy zniewoleniu cywilizacyjnemu przez niefrasobliwe korzystanie z mediów społecznościowych.

Jury w składzie:
Joanna Klęczar – kurator Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego organizowanego przez Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu
Joanna Wylężek – doktor historii, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie
Piotr Borowicz – artysta fotograf, członek ZPAF, nauczyciel przedmiotów zawodowych kierunku: technik fotografii i multimediów
Aleksander Ellnain – tłumacz języka niemieckiego, organizator wymiany polsko-niemieckiej ze szkoła Volkwagena, współpracujący z MDSM.

Organizator konkursu: Anna Maśka – nauczycielka przedmiotów zawodowych kierunku: technik organizacji reklamy, grafik, teolog, instruktor teatralny.

Po obejrzeniu 32 prac postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce Dominika Folta z klasy 4bt
II miejsce exequo – Magdalena Podleśna z kl. 3bt
II miejsce exequo – Arleta Kalankiewicz z kl. 3bt
III miejsce – Mateusz Wołoszczuk z kl. 4bt

WYRÓŻNIENIA:
Karolina Soszka, Paulina Kumorek, Joanna Grabysa, Paulina Jeżewska , Angelika Piznal,
Anita Grodzicka, Krzysztof Kolasa, Oliwia Szemla