Godło
05 Marzec 2024 - Fryderyka i Wacława
Dzień Dentysty
Dzień Teściowej

Warsztaty AutoCAD na ATH

29 listopada 2018 Aktualności, Galerie

W dniach 20 i 27 listopada 2018 r. uczniowie klasy 4at ( o specjalności technik mechanik) udali się wraz z panią Małgorzatą Kaliką na cykl zajęć – związanych z użytkowaniem profesjonalnego oprogramowania o nazwie AutoCAD. Warsztaty te były możliwe dzięki ścisłej współpracy pomiędzy naszą Szkołą a Akademią Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej i miały na celu lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu zawodowego, którego częścią jest wykonanie rysunku z wykorzystaniem tego oprogramowania.

AutoCAD jest powszechnie wykorzystywany w dziedzinach technicznych i inżynierskich m.in. przez konstruktorów, architektów, elektroników, mechaników. Pozwala on inżynierom szybko i łatwo wykonać dokumentację projektową z poziomem kontroli, która zapewnia, że rysunki mają profesjonalny wygląd. Program ten jest też narzędziem wspomagającym pracę projektanta i służy do budowania geometrycznych modeli.