25 Kwiecień 2024 - Marka i Jarosława
Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Wyjazd naukowy do Katowic

22 listopada 2018 Aktualności, Galerie

Dnia 22 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Marcin Kostura prof. UŚ
„Każdy może liczyć na CUDA – o obliczeniach naukowych na GPU”. Następnie wzięliśmy udział w pokazach z fizyki „CZEGO OKO NIE WIDZI?”. W trakcie zajęć dowiedzieliśmy się m.in.: jak
zaobserwować promieniowanie podczerwone i ultrafioletowe. Obejrzeliśmy doświadczenia z wykorzystaniem kamery termowizyjnej, lampy ultrafioletowej, suchego lodu i ciekłego azotu. Młodzież  brała czynny udział w pokazach, uczestniczyła w prezentowanych eksperymentach. Uczniowie mogli odkryć fakt, że obcowanie z nauką może być bardzo przyjemne, zabawne i budzące nowe fascynacje.