Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Projekt UE

8 listopada 2018 Aktualności, Galerie

Kurs prawa jazdy – za darmo, obsługa dronów – za darmo, kurs grafiki komputerowej – za darmo: takie rzeczy tylko w ZSTiH

Zakończył się kolejny nabór uczniów do całej gamy kursów, staży i innych form doskonalenia, jakie oferuje nasza szkoła w ramach unijnego programu realizowanego wspólnie z Miejskim Zarządem Oświaty pt. ”Efektywne kształcenie zawodowe kluczem do osiągnięcia sukcesu na lokalnym rynku pracy”.

W ramach tego projektu nasi uczniowie będą mogli zupełnie bezpłatnie skorzystać z kursów na prawo jazdy, kursów grafiki komputerowej, kursów obsługi dronów. Będą mogli również odbyć staże
u wybranych pracodawców. Za przepracowane w miesiącu lipcu 150 h otrzymają 1600 zł wynagrodzenia i bezcenną praktyczną wiedzę. Pracodawcy również zyskają gratyfikację finansową.

W lipcu br. nasi uczniowie odbyli już taki staż w Aeroklubie Bielsko Biała oraz w Wytwórni Konstrukcji Kompozytowych A. Papiorek w Jasienicy. A oto co powiedzieli na ten temat:

Hubert Śleziński – Staż, który odbyłem w lipcu w Aeroklubie Bielsko-Bialskim był dla mnie ciekawym doświadczeniem, ponieważ miałem styczność z tym, czym interesuję się na co dzień. Dowiedziałem się o wielu cennych i zupełnie nowych dla mnie rzeczach, o samolotach i szybowcach i mam nadzieję, że ta wiedza przyda mi się w przyszłości. Liczę na to, że nie był to mój ostatni staż w aeroklubie :)”

Paweł Dyniewicz – Staż jaki odbyłem w Wytwórni Konstrukcji Kompozytowych Papiorek był dla mnie przyjemnie spędzonym miesiącem poświęconym na poszerzaniu mojej wiedzy w zakresie laminatów, tworzenia, budowy oraz napraw szybowców wykonanych z laminatów. Podczas kilku dni spędzonych na każdym ze stanowisk dowiedziałem się wiele na temat procesu tworzenia konstrukcji kompozytowych jak i ich napraw oraz zdobyłem pewne doświadczenie w obsłudze hangarowej szybowców.”

Bardzo się cieszymy, że program szkoleniowy cieszy się tak dużym powodzeniem oraz, że uczniowie mają wymierne korzyści z każdego projektu w jakim wezmą udział. Pamiętajcie! Godnie reprezentujcie szkołę!

Koordynator projektu: Joanna Rzymek