Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Potrzeby branży lotniczej

30 października 2018 Aktualności, Galerie

Kolejna konferencja szkół lotniczych za nami. W Warszawie, w Airport Hotel Okęcie spotkali się dyrektorzy i nauczyciele szkół lotniczych z całej Polski oraz prezesi stowarzyszeń i spółek lotniczych, aby podyskutować o rozwoju i potrzebach branży lotniczej w Polsce i UE, o kształceniu nowych kadr, wymaganych kwalifikacjach i możliwościach zatrudnienia. Prezes Zarządu LS Airport Serwis i LS Technics- Marcin Opaliński, Rafał Milczarski-Prezes Polskiej Grupy Lotniczej, Mariusz Szpikowski-Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego „Porty Lotnicze” oraz przedstawiciele innych firm, uczelni i szkół prezentowali różne rozwiązania na własnych przykładach, mówili o osiągnięciach, ale też i problemach kształcenia, zwracając szczególną uwagę na braki w kadrze nauczycieli przedmiotów zawodowych i na niedofinansowanie szkolnictwa zawodowego. Pokazywano  także przykłady różnych form współpracy przedsiębiorstw i uczelni ze szkołami zawodowymi. W konferencji uczestniczyli nasi przedstawiciele: Andrzej Stokłosa-dyrektor szkoły oraz Halina Majdak-Maj i Marcin Kępka. Spotkanie po raz kolejny potwierdziło, że przed branżą lotniczą wciąż nowe perspektywy, dynamiczny rozwój i ogromne zapotrzebowanie na kadrę techniczną. Zebrani wytyczyli plan działań na najbliższy okres. Żałować należy, że i tym razem nikt z Ministerstwa Edukacji Narodowej nie pojawił się na spotkaniu (jak wyjaśniano-z powodu natłoku innych obowiązków). Ukoronowaniem narady było zwiedzanie niektórych hal LOT AMS.