Godło
25 Lipiec 2024 - Jakuba i Krzysztofa
Dzień Bezpiecznego Kierowcy

Wycieczka na VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego w Oświęcimiu klas: 3bt i 4bt

17 października 2018 Aktualności, Galerie
W poniedziałek 8 października pojechaliśmy do Oświęcimia, ale nie do muzeum obozu koncentracyjnego, ale do Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu na VII Międzynarodowe Biennale Plakatu Społeczno-Politycznego. ” „Twórczo dla praw człowieka” – myśl przewodnia, koresponduje z działaniami programowymi Domu Spotkań w obszarze pracy pedagogicznej w oparciu o historię KL Auschwitz-Birkenau… W przekonaniu, że „głos z Oświęcimia” jest lepiej słyszalny i skuteczniej przebija się w dzisiejszym szumie informacyjnym do świadomości społecznej, wierzymy, że wiele palących problemów można rozwiązać dzięki obywatelskiej reakcji na zagrożenia. Naszymi naturalnymi sprzymierzeńcami są artyści, których talent, wrażliwość i zmysł obserwacji pozwalają w sposób wyjątkowy zdiagnozować otaczającą rzeczywistość. W tym kontekście plakat wydaje się tą formą, która najwyraźniej artykułuje komentarz twórcy i równocześnie pozwala dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. ” (z katalogu wystawy)
 
Poruszeni i zainspirowani wystawą weźmiemy udział w Szkolnym Konkursie na Plakat Społeczny.