Godło
12 Lipiec 2024 - Jana i Gwalberta

Powrót drugiej grupy wymiany z Oświęcimia

14 września 2018 Aktualności, Video

W poniedziałek 10 września do szkoły po raz pierwszy w tym roku szkolnym przyszli uczestnicy wymiany międzynarodowej z Volkswagenakademie. Po raz kolejny nasza młodzież wspólnie z koleżankami i kolegami z Niemiec przez dwa tygodnie pomagała przy utrzymaniu Muzeum Miejsca Pamięci w Oświęcimiu. Wspólna praca, zwiedzanie, zabawa i dyskusje na tematy społeczne dostarczyły wielu niezapomnianych wrażeń, których kolejną porcję będziemy mieć na jesieni, kiedy udamy się z rewizytą do Niemiec.
W związku z wydarzeniami w Chemnitz nasza grupa wystąpiła z posłaniem do organizatorów i uczestników koncertu #wirsindmehr, które także opublikowano w postaci nagrania na youtube. Kulminacją naszego pobytu w Oświęcimiu było spotkaniem z byłą więźniarką, pisarką panią Zofią Posmysz.