Godło
28 Maj 2024 - Augustyna i Jaromira

Odszedł Pan Profesor…

13 sierpnia 2018 Aktualności

Z ogromnym żalem żegnamy Śp.Pana Profesora Józefa Argasińskiego – wspaniałego polonistę, wyjątkowego wychowawcę, pełnego pomysłów kreatora życia kulturalnego w środowisku bielskim (i nie tylko), pisarza, teatrologa , krytyka, redaktora periodyków poświęconych społeczności wicyńskiej, badacza historii, opiekuna teatrzyków uczniowskich i młodzieżowych klubów poetyckich. Był wspaniałym kolega z pasją twórczą, którą potrafił zarazić nauczycieli i młodzież, człowiekiem o niezwykłej osobowości; łączył w sobie fantazję i kreatywność humanisty ze skrupulatnością, dokładnością, rzetelnością i systematycznością. Kochał ludzi i zachwycał taktem, kultura osobistą, erudycją… Zabrał z sobą cząstkę świata, który powoli odchodzi-niestety-w niepamięć. Mieliśmy szczęście, że Pan Profesor zdążył przekazać nam o nim wiedzę. Żegnaj nasz Profesorze, Wychowawco, Kolego, Mistrzu!