19 Kwiecień 2024 - Adolfa i Tymona

Myśliwce na ścianie,szybowiec na posadzce

18 czerwca 2018 Aktualności, Galerie

W czasie praktyk zawodowych przyszli technicy mechanicy lotniczy mieli okazję wykazać się sporymi umiejętnościami przy renowacji Muchy i Pirata. Mucha latała i będzie znowu latać, Pirat stał się eksponatem,  a skrzydło Pirata pomocą naukową. Postanowiono też w lotniczej sali lekcyjnej umieścić akcenty związane z lotnictwem wojskowym. Dwaj uczniowie: Adam Pasternak i Hubert Śleziński wybrali brytyjski jednomiejscowy najsłynniejszy samolot bojowy z II wojny światowej-Spitfire’a, na którym walczyli i Polacy, oraz rosyjskiego (niegdyś radzieckiego) MiG-a, samolot myśliwski, który nadal lata w polskich siłach powietrznych. Opiekunowie młodzieży: mgr inż.Krzysztof Cieślawski i mgr inż.Andrzej Stokłosa na pewno są zadowoleni z pomysłów i pracy uczniów.A może warto pomyśleć o jakiejś historycznej rekonstrukcji?