Godło
17 Maj 2024 - Weroniki i Sławomira
Światowy Dzień Telekomunikacji

Po pierwszej części wymiany

24 kwietnia 2018 Aktualności

W piątek, 20 kwietnia, zakończyła się pierwsza część tegorocznej wymiany międzynarodowej z Niemcami. Nasi uczniowie, którzy przebywali przez dwa tygodnie w Oświęcimiu, tym razem nie tylko pomagali w utrzymaniu Muzeum Miejsca Pamięci w Oświęcimiu poznając przy tym wspólnie w niemieckimi kolegami historię obozu w Oświęcimiu-Brzezince.

Spotkanie w Oświęcimiu obfitowało w dodatkowe wydarzenia, do których oprócz spotkania z byłym więźniem oraz wizyty premiera Brandenburgii, Pana Woitke, który spotkał się z nami w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, uczestniczyliśmy też w Marszu Żywych. Na znak protestu przeciwko naigrawaniu się z więźniów obozów koncentracyjnych przez popularnego rapera niemieckiego nagraliśmy własny utwór, który nie pozostał niezauważony i wywołał miarodajną reakcje w świecie muzyki i polityki.