Godło
04 Październik 2022 - Rozalii i Franciszka
Światowy Dzień Ochrony Zwierząt

Wysokie miejsce w konkursie lotniczym w Bytomiu

5 marca 2018 Aktualności, Konkursy

Uczniowie naszej szkoły brali udział w VII edycji konkursu wiedzy lotniczej „Latająca miotła Baby Jagi”. Organizatorem imprezy było Technikum nr 4 w Bytomiu. Celem konkursu jest poszerzanie i propagowanie wiedzy lotniczej wśród młodzieży, wymiana doświadczeń, integracja szkół technicznych, które realizują naukę przedmiotów związanych z tematyką lotniczą.

Do rywalizacji stanęło 17 drużyn z całej Polski m.in. z Bytomia, Częstochowy, Malborka, Bydgoszczy, Dęblina, Krakowa, Katowic, Gliwic, Bielska – Białej oraz Sosnowca. Zespoły musiały odpowiadać na trudne pytania dotyczące: historii lotnictwa, aerodynamiki, mechaniki lotu, prawa lotniczego, ruchu lotniczego, meteorologii, nawigacji lotniczej, konstrukcji lotniczych, napędów lotniczych, frazeologii lotniczej w języku angielskim. Ponadto uczniowie musieli umieć rozpoznawać statki powietrzne i ich elementy ze zdjęć.

Drużyna z naszej szkoły w składzie: Adrian Gruszka (2at), Jakub Roj (3at), Mikołaj Stoczek (3at) zajęła wysokie 6. miejsce.

Gratulujemy