Godło
25 Luty 2024 - Wiktora i Cezarego

„Patriotyzm jest słodki”

27 listopada 2017 Aktualności

13.11.2017 W ramach obchodów kolejnej rocznicy Święta Niepodległości, samorząd szkolny zaproponował zabawę pod tytułem „Patriotyzm jest słodki”. Akcja odbyła się równocześnie w dwóch szkołach (Zespół Szkół Technicznych i Handlowych oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego), a polegała na tym, że do rozdawanych cukierków były dołączone pytania z historii Polski. W zabawie wzięło udział prawie 160 uczniów i 15 nauczycieli. Młodzież zmierzyła się z 8 pytaniami dotyczącymi historii naszego wspaniałego kraju. Pytania dotyczyły różnych okresów (od Chrztu Polski do zdradzieckiej napaści Nazistowskich Niemiec oraz Związku Radzieckiego). Wszyscy którzy poprawnie odpowiedzieli na wszystkie pytania, otrzymali nagrodę w postaci tabliczki czekolady. Warto zaznaczyć, że nasza zabawa rozpoczęła przygotowania do okrągłej rocznicy odzyskania niepodległości, która odbędzie się już za rok.