Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Po wymianie

23 listopada 2017 Aktualności, Galerie

W dniach 5.11. – 11.11.2017 Odbyła się kolejna edycja wymiany Polsko- Niemieckiej. W tym roku wymiana ma szczególny charakter – ponieważ zbliża się 30 rocznica rozpoczęcia projektu mającego na celu zbliżenie młodzieży Polskiej i Niemieckiej. Z dumą możemy powiedzieć, że nasza szkoła uczestniczy w tej inicjatywie niemal od samego początku. Nasze doświadczania wskazują, że wspólna praca, spędzanie wolnego czasu oraz wzajemne poznawanie bardzo mocno zmienia uczestników i sprawia, że wracają dużo bardziej dojrzalsi i uświadomieni w sprawach relacji polsko-niemieckich oraz potrzeby pamięci o ofiarach holocaustu. Tak jak co roku nasza rewizyta w Niemczech owocowała wieloma wspaniałymi wydarzeniami. Zwiedziliśmy największą w europie fabrykę samochodów w Wolfsburgu, Autostadt (wystawę miasta samochodów należących do Volkswagena), Reichstag, Berlin, Muzeum Prechistoryczne „Paleon”,  Muzeum Ottona Weidta  (Niemca, który w czasie II wojny ratował żydów – zatrudniając ich w swojej fabryce szczotek), spotkaliśmy się z władzami Wolfsburga z Panem burmistrzem na czele a w czasie pobytu w Berlinie z obradującymi tam właśnie członkami prezydium Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego.. Po raz kolejny dziękujemy Panu Christophowi Heubnerowi prezydentowi Międzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego oraz Panu Mirosławowi Ellnainowi, którzy zorganizowali ten wspaniały wyjazd. Poniżej zamieszczamy foto dziennik z naszej wyprawy: