Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Konferencja szkół lotniczych

2 listopada 2017 Aktualności

Kolejna, już siódma konferencja technicznych szkól lotniczych odbyła się w Bydgoszczy – w Zespole Szkół Technicznych nr 1. Była poświęcona bardzo ważnemu tematowi: współpracy między szkołami  a uczelniami,  lotniczymi organizacjami obsługowymi, przedsiębiorstwami produkcyjnymi. Dyskutowano m.in. o dynamice rozwoju branży lotniczej w Polsce, o potrzebach kadrowych w całej Unii Europejskiej, oceniano sytuację szkolnictwa zawodowego specjalności lotniczych, analizowano wyniki egzaminów zawodowych, dyskutowano o  przygotowywaniu materiałów egzaminacyjnych, prezentowano możliwości odbywania praktyk zagranicznych w firmach lotniczych. Niezwykle interesujące okazało się zwiedzanie Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy, spotkanie z przedstawicielami WAT i Instytutu Technicznych Wojsk Lotniczych oraz PLZ Warszawa Okęcie.

Szkoda, że ważna konferencja nie wzbudziła specjalnego zainteresowania MEN i CKE, których przedstawiciele zapowiedzieli przybycie – ale się nie zjawili, co dziwi przy wciąż podkreślanym zainteresowaniem szkolnictwem zawodowym.                                                                                                                                                                                             

W konferencji udział wzięli: dyrektor szkoły – mgr Halina Majdak-Maj oraz nauczyciele: mgr inż. Andrzej Stokłosa i mgr inż. Marcin Kępka.