Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Sukces na świdnickich Dniach Fotografii

19 września 2017 Aktualności, Galerie

W dniach 15-17 września prezentowaliśmy swój dorobek fotograficzny na XXX Międzynarodowych Dniach Fotografii w Świdnicy. Grupa 12 uczniów, pod opieką p.p. Beaty Godek i Piotra Borowicza, przedstawiła dokumentalny projekt fotograficzny „Zapomniany Śląsk” , wzięła udział w XXVI Fotomaratonie oraz uczestniczyła w bogatym programie tego fotograficznego święta. Spotkaliśmy wielu wspaniałych fotografików, wysłuchaliśmy co mają do powiedzenia jedni z najznakomitszych twórców i spędziliśmy wspaniałe trzy dni w tej inspirującej atmosferze.

Uczennica klasy 2ct – Ola Pilarz – zdobyła w Fotomaratonie zaszczytne II miejsce. Warto podkreślić, że Fotomaraton to trwający 12 godzin ( bez przerwy ) konkurs , w czasie którego musimy zrealizować zdjęcia na 12 zadanych tematów. Jest to bardzo trudne zadanie, tym bardziej więc jesteśmy dumni z postawy Oli.

Ponadto prace uczennic Oli Maryńczak i Sylwii Pietraszko zostały zakwalifikowane do  pokonkursowej wystawy Międzynarodowe-go Konkursu Fotograficznego „Zestaw 2017” ( spośród 265 zestawów nadesłanych przez 85 autorów z kraju i zagranicy). Jest się z czego cieszyć!

Zostaliśmy już zaproszeni na kolejne Dni Fotografii w Świdnicy w 2018 roku!