Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Dzień otwarty w firmie ALUPROF

20 czerwca 2017 Aktualności, Galerie

W dniu 12.06.2017 r. klasa 2a wzięła  udział w dniu otwartym w firmie ALUPROF S.A. w Bielsku-Białej. Program spotkania obejmował zapoznanie się z historią firmy, działalnością firmy w Polsce i na świecie oraz zwiedzanie zakładu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z procesem produkcyjnym zakładu oraz z zasadami zatrudnienia.

Aluprof S.A. należy do Grupy Kapitałowej Grupa Kęty S.A. Firma jest jednym z czołowych producentów systemów aluminiowych w Europie. Spółka posiada swoje oddziały w wielu krajach Europy, a także w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ponad 50 letniemu doświadczeniu firma Aluprof S.A. posiada ponad 1300 stałych klientów. Firma zatrudnia ponad 2000 pracowników.

Zlokalizowane w Bielsku-Białej, Opolu, Goleszowie i Złotowie zakłady Aluprof S.A. dysponują ponad 220 tys. m2 powierzchni i nowoczesnym wyposażeniem, m.in.:

  • zautomatyzowaną linią do produkcji kształtowników zespolonych,
  • dziesięcioma najnowszej generacji liniami do produkcji profili i skrzynek roletowych,
  • magazynami wysokiego składowania,
  • nowoczesnymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami do lakierowania proszkowego w tym linią do lakierowania pionowego.