Godło
16 Czerwiec 2024 - Aliny i Justyny
Międzynarodowy Dzień Pomocy Dzieciom Afrykańskim

Wielki mąż stanu odszedł na zawsze

19 czerwca 2017 Aktualności

Wymiana polsko-niemiecka, w której uczestniczymy od ponad 25 lat dała nam szansę spotkania ciekawych ludzi polityki i kultury. Jedną z takich wielkich postaci był HELMUT KOHL – kanclerz Niemiec. Po odejściu z czynnej polityki  nadal uczestniczył w życiu społeczno – politycznym Niemiec, spotykał się rządzącymi i politykami współczesnego świata. Ale miał czas dla innych, nie aż tak ważnych. Mieliśmy zaszczyt gościć u Niego w Bonn, podyskutować, pożartować, popytać i… opowiedzieć o swoim mieście, o programie  polsko – niemieckim, w którym uczestniczymy. Okazał się wyjątkowo ciepłym, życzliwym, ciekawym także naszych spraw człowiekiem. Żegnamy Go  z szacunkiem i żalem.