Godło
17 Maj 2024 - Weroniki i Sławomira
Światowy Dzień Telekomunikacji

Wielki sukces na Hackathon – kreatywne myślenie

29 maja 2017 Aktualności, Galerie, Konkursy

W sobotę, 27 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w imprezie HackITBB. Hackathon to 9- godzinny maraton kreatywnych prac, który organizowany jest w całej Polsce i na całym świecie, a w tym roku również po raz pierwszy na Podbeskidziu. W konkursie wzięły udział dwa zespoły uczniów z naszej szkoły. Uczestnicy pracowali nad zagadnieniem „Zdrowy autobus”. Ich zadaniem było wymyślenie innowacyjnej koncepcji dotyczącej autobusu i zaprojektowanie rozwiązania, które poprawi komfort podróżowania i jakość życia mieszkańców Bielska – Białej.

Rozwiązania zaproponowane przez uczestników były oceniane przez jury, w skład którego wchodzili przedstawiciele firmy URSUS, Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku – Białej, Urzędu Miasta, Agencji Rozwoju Regionalnego, specjaliści branży IT z firmy Da Vinci, wykładowcy Akademii Techniczno – Humanistycznej. Nasza drużyna w składzie: Patryk Waluś, Dawid Anzorge, Wojciech Gorol, Szymon Siąkała wywalczyła II miejsce. Chłopcy otrzymali nagrodę finansową w wysokości 2.000 zł. Należy podkreślić, że uczniowie uczęszczają do Zasadniczej Szkoły Zawodowej i kształcą się na kierunkach mechanicznych, a rywalizować musieli z drużynami składającymi się ze studentów kierunków technicznych i uczniów szkół średnich.

Serdecznie gratulujemy!!!

Poniżej zamieszczamy link do prezentacji przedstawiającej w skrócie nagrodzoną koncepcję oraz fotorelację z tego wydarzenia

opiekunowie  grup : Joanna Wylężek i Małgorzata Kalika