Godło
05 Grudzień 2022 - Kryspina i Saby
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Z głową w chmurach, czyli polowanie na samoloty

6 kwietnia 2017 Aktualności

Zapraszamy na spotkanie i wystawę fotografii pt. „Z głową w chmurach, czyli polowanie na samoloty” autorstwa Artura Grabskiego 11 kwietnia 2017 r., godz. 11:00 w Zespole Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej.

Spotting – hobby polegające na fotografowaniu lub obserwowaniu obiektów związanych z komunikacją. Osoba uprawiające to hobby nazywana jest spotterem (ang. spotter) – to definicja, którą znajdujemy na jednym z portali internetowych. Dom Kultury w Kozach zaprasza do Galerii w Pałacu Czeczów, na wystawę prac fotograficznych Artura Grabskiego, pasjonata fotografii oraz techniki lotniczej – spottera. Wystawa to plon dwuletnich wypraw z aparatem fotograficznym – swoiste polowanie na imponujące maszyny latające.

To co widzimy na wystawie zastanawia, czy to tylko aby fascynacja techniką lotniczą, czy też obcujemy z zapisem wrażenia z kontaktu człowieka z maszyną. Znawcy tematu, bywalcy pokazów lotniczych wypełnionych hukiem i zapachem nafty z pewnością przychylą się do stwierdzenia, że prace Artura Grabskiego wyszły poza ramy spottingu i zajmują przestrzeń rezerwowaną dla sztuki. Natomiast osoby poszukujący delikatnych doznań i niuansów skojarzeń będą pełne wątpliwości. a może to sztuka tylko, że dla prawdziwych mężczyzn:)