Godło
08 Grudzień 2022 - Marii i Wirgiliusza

Akademickie fascynujące spotkania z fizyką

29 marca 2017 Aktualności, Galerie

W tym tygodniu ponad 80 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych kolejny raz wzięło udział w pokazach z fizyki na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Prezentowane doświadczenia dotyczyły akustyki, czyli działu, który obejmuje zjawiska związane z powstawaniem, rozchodzeniem się i oddziaływaniem fal akustycznych. Jak zwykle było ciekawie i wesoło. Niektórzy mieli okazję zagrać na trąbce, pile i na kieliszkach ,co okazało się być niełatwym zadaniem. W trakcie zajęć uczniowie zostali poproszeni o wykonanie fali meksykańskiej, mogli również krzyczeć i gwizdać najgłośniej jak potrafią, a wszystko zostało zarejestrowane na decybelomierzu, czyli mierniku do mierzenia poziomu natężenia dźwięku.

Z zapartym tchem słuchali wykładu, śledzili ćwiczenia ,a później dyskutowali. I żałowali, że tak szybko zajęcia się skończyły. Takie zajęcia odbędą się również w przyszłym roku.