Godło
22 Kwiecień 2024 - Leona i Łukasza
Dzień Ziemi

Podsumowanie II Informatycznego Pucharu Beskidów

5 marca 2017 Aktualności, Galerie, Konkursy

4 marca 2017 odbył się II Informatyczny Puchar Beskidów – zawody jedyne w swoim rodzaju w skali ogólnopolskiej. Do Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej przyjechali uczestnicy z całej Polski, którzy zmagali się o tytułowy puchar w czterech kategoriach konkursowych: programowaniu (szkoły podstawowe i gimnazja), grafice (gimnazja), oraz projekcie informatycznym (szkoła podstawowa, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne). Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą wysokie wyniki testów (bardzo trudnych) wiedzy oraz burzliwe obrady każdej z komisji.


W czasie trwania zawodów miały miejsce dodatkowe atrakcje. Nagrodzone zostały reprezentacje, które pokonały na Podbeskidzie największą odległość oraz nauczyciele, którzy przygotowali największą liczbę uczniów. Dodatkowo, uczennice klasy trzeciej Technikum o kierunku fototechnik – Sabina Olma, Kinga Kapusta oraz Justyna Gluza, wykonywały uczestnikom i ich opiekunom profesjonalne pamiątkowe fotografie, które następnie, po wydrukowaniu, zostały przekazane wszystkim chętnym.

Po zakończeniu testu wiedzy i testu umiejętności, a następnie po burzliwych obradach sędziowskich, nastąpiło rozdanie nagród konkursowych. I tak, miejsca w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

Programowanie SP: 

 • I miejsce: Artur Panek, 38 pkt. (18+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,
 • II miejsce: Emil Kielar, 37 pkt. (17+20), Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. W. Kopalińskiego,
 • III miejsce: Rafał Pawełek, 30 pkt. (20+10), Szkoła Podstawowa w Twardorzeczce.

Programowanie GIM: 

 • I miejsce: Zuzanna Konopek, 31 pkt. (21+10), Dwujęzyczne Gimnazjum im. W. Kopalińskiego,
 • II miejsce: Maja Ponikiewska, 26 pkt. (17+9), ZS nr 2 w Jeleśni,
 • III miejsce: Aleksander Kremer, 24 pkt. (17+7), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

Grafika GIM: 

 • I miejsce: Maksymilian Machoczek 41 pkt. (16+25), Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego z Oddziałami Integracyjnymi w Rybniku
 • II miejsce: Wiktoria Kantyka 40,33 pkt. (17,33+23), Gimnazjum w Twardorzeczce
 • III miejsce: Krystian Nycz 32 pkt. (16 + 16), Gimnazjum nr 15 w Bielsku-Białej.

Projekt: 

 • I miejsce: Zespół Liceum Ogólnokształcące nr V w Tarnowie
  Projekt multimedialny: Permeation – Przenikanie
 • II Miejsce (ex aequo):
  Artur Panek, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa im. Władysława Kopalińskiego
  Tor Newtona
  Dawid Pająk, Gimnazjum nr 11 w Bielsku-Białej
  Inteligentny kalendarz
  Dominik Dzik, Szymon Fecko, ZS nr 4 w Nowym Sączu
  Elektroniczny system sprawdzania obecności
  Paweł Mendroch, Marcin Woźniak, Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej
  Pojazd zdalnie sterowany
 • III miejsce: Adrian Kluska, ZS nr 4 w Nowym Sączu,
  Model układu słonecznego

Wymienieni uczestnicy otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy każdej z kategorii dostali puchary, możliwość lotu szybowcem nad Bielskiem (do “odebrania” w marcu/kwietniu) oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Rekord Systemy Informatyczne, MZO oraz Cudowny Dom. Uczniowie, którzy uplasowali się na kolejnych miejscach otrzymali atrakcyjne nagrody książkowe przekazane przez Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Każdy uczestnik otrzymał również pamiątkowy dyplom uczestnictwa oraz gadżety związane z miastem Bielskiem-Białą.

Była to już druga edycja Informatycznego Pucharu Beskidów. Wszystkich tegorocznych uczestników i opiekunów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji. Informacje na temat III edycji zostaną podane na stronie konkursu (ipb.e-zstih.edu.pl) w tegoroczne wakacje.

Za pomoc w organizacji oraz rzetelne i profesjonalne sędziowanie dziękujemy członkom Jury w składach: projekt – pp. mgr inż. Lechosław Hojnacki, mgr Wojciech Zuziak, programowanie – pp. dr inż. Sławomir Herma, mgr inż. Roman Huk, grafika – p.p. mgr Anna Maśka,  mgr inż. Anna Maśnica.