Godło
01 Październik 2023 - Danuty i Remigiusza
Międzynarodowy Dzień Ludzi Starszych
Międzynarodowy Dzień Lekarza
Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu

Akcja krwiodawstwa

23 lutego 2017 Aktualności

Najcenniejszy dar dla chorych – krew. Młodzież  ZSTiH  wraz z kolegami i koleżankami z Liceum Ogólnokształcącego nr 5 i w tym roku postanowiła oddać krew na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach. Przed prowizorycznym ambulatorium zgromadziło się w czwartek bardzo wielu chętnych uczniów, choć nie każdy – jak się okazało – spełniał warunki pozwalające na spełnienie tego szlachetnego gestu.

Zgłosiło się 59 uczniów (w tym 12 LO V) i 13 nauczycieli, ostatecznie przybyło 40 uczniów i 4 nauczycieli, a po badaniach zakwalifikowano 19 osób. Zebrano 8,5 litra krwi. Wszystkim bardzo,bardzo dziękujemy! Szczególne podziękowania dla pani pedagog – Agnieszki Stronki-Świergały.