Godło
13 Kwiecień 2024 - Przemysława i Hermenegildy
Światowy Dzień Pamięci Ofiar Katynia

Galeria Młodego Twórcy: Paulina Murańska

10 grudnia 2016 Aktualności, Galerie

W szkolnej Galerii Młodego Twórcy otwarto nową wystawę. Swoje fotografie prezentuje uczennica klasy 2ct Paulina Murańska. Wystawa nosi tytuł „Zawieś oko”.

Autorka tak opatrzyła wystawę dwoma cytatami:

  • „ Brak perfekcji jest piękny. Szaleństwo jest geniuszem. Lepiej być absolutnie niedorzecznym, niż absolutnie nudnym…”,
  • „ Czasem wystarczy, że pojawi się mały człowiek i nauczy Cię spostrzegać świat jak nikt inny by tego nie spostrzegł…”.

Ostatni cytat jest bardzo osobisty. Został wymyślony przez autorkę, a wyjaśnia go ona tak:

– Te słowa odnoszą się do mojego młodszego brata. Gdy się urodził zmienił moje spostrzeganie świata. Staram się zdjęciami wyrazić lekkość oraz prostotę umysłu małego dziecka, która z wiekiem zanika. Chciałabym nie zamykać się w kluczach podręcznikowych, patrzeć na świat i dostrzegać w nim szczegóły, których inni nie dostrzegają. Co innego znaczy widzieć, a co innego patrzeć. W tych samych miejscach na które patrzy większość osób, staram się spostrzegać więcej, dogłębniej, barwniej. Chciałabym w codziennej monotonii ukazywać życie.