Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Drukarka 3D wykorzystana w projecie AstroPi

12 listopada 2016 Aktualności

Zespół Szkół Technicznych i Handlowych wspomaga starania zaprzyjaźnionej bielskiej szkoły – Dwujęzycznej Szkoły im. Władysława Kopalińskiego – podczas startu w konkursie European AstroPi 2016/2017. Celem konkursu jest zaprogramowanie komputera typu RaspberryPi wraz z nakładką Sense Hat tak, by wykonał określone pomiary na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.  Można powiedzieć, że wykonane przez nas materiały zaistnieją na orbicie ziemskiej.

W naszej szkole, w ramach zajęć Projekty multimedialne zostały wydrukowane na drukarce 3D elementy tworzące obudowę dla zestawu komputerowego tak, by jak najlepiej odwzorować na ziemi warunki, w jakich komputer będzie pracował w kosmosie. To zastosowanie pozwoli na zwiększenie szans na odniesienie sukcesu przez młodych programistów.

Poniżej można obejrzeć galerię zdjęć z dopasowywania obudowy do komputera (wszystko idealnie spasowało) oraz działanie RaspberryPi z odkrytą obudową.

JB