Godło
18 Kwiecień 2024 - Bogusławy i Bogumiły
Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

II Informatyczny Puchar Beskidów

15 października 2016 Aktualności, Konkursy

Ruszają zapisy do drugiej edycji Informatycznego Pucharu Beskidów. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów z całej Polski, którzy uczą się w:

  • szkołach podstawowych – zarówno w klasach 1-3, jak i 4-6,
  • gimnazjach
  • szkołach ponadgimnazjalnych.

Ma on na celu promowanie młodych i zdolnych osób, które są pasjonatami informatyki i nowych technologii. Organizatorem zawodów jest Zespół Szkół Technicznych i Handlowych w Bielsku-Białej. Konkurs odbędzie się na przełomie 4 lutego 2017 roku. Zapisy potrwają do 15 stycznia 2017 roku.

ipb-logo

Krótko o konkursie:

Każdy uczeń zgłaszający się do konkursu wybiera kategorię konkursową pasującą do jego wieku oraz zainteresowań. Uczniowie szkół podstawowych mogą wybrać programowanie (klasy 1-3 – kodowanie w Scratchu) lub projekt, gimnazjaliści: grafikę komputerową, programowanie lub projekt informatyczny, a uczniowie szkół ponadgimnazjalnych – projekt informatyczny. W dniu konkursu uczestnik startujący w konkurencji związanej z programowaniem lub grafiką zostanie postawiony przed eliminacyjnym testem teoretycznym (w przypadku programowania i grafiki komputerowej) oraz praktycznym sprawdzianem umiejętności. Zawodnicy, wybierający projekt okołoinformatyczny, będą musieli zaprezentować wykonany, na przestrzeni ostatnich miesięcy, przez siebie projekt przed zebraną w czasie konkursu widownią. Szczegółowe informacje o kategoriach można znaleźć tutaj.

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o konkursie na stronie

ipb.e-zstih.edu.pl