Godło
28 Maj 2024 - Augustyna i Jaromira

Profesjonalna wystawa prac fotograficznych

5 lipca 2016 Aktualności, Galerie

Uczestnicy projektu „Zapomniany Śląsk” mogą  już wpisać w swoje zawodowe CV  ważną informację o uczestnictwie w wystawie zorganizowanej w salach Śląskiego Oddziału Związku Polskich Artystów Fotografików przy ulicy Św.Jana 10 (Galeria Katowice). Pomysł udokumentowania śląskich miast zrodził się w 2014 roku,po wyjeździe na zdjęcia do Katowic.Miasto zaskoczyło wówczas swoja dwoistością; obok nowoczesnych dzielnic ,czy też perełek starej architektury ,pojawiły  się zapomniane i niechciane pozostałości dawnej górniczej metropolii . Zarejestrowane przez uczniów obrazy są przede wszystkim odzwierciedleniem indywidualnych emocji autorów oraz próbą dialogu z odmienną rzeczywistością.Otwarcie wystawy prac nastąpiło 1 czerwca 2016 r.,w obecności  przedstawicieli wybitnych śląskich fotografików: Zbigniewa Podsiadły, Antoniego Kreisa,  Arkadiusza Ławrywiańca i Michała Cały .Prace prezentowali:Dagmara Dudajek, Justyna Gluza ,Angelika Góra ,Agnieszka Laszczak,Daria Melanik,Dagmara Mętel,Sabina Olma ,Kornelia Pacura,Kamila Pietraszko,Sylwia Pietraszko,Dominik Skowroński,Daria Szczuka, Sandra Szuta i opiekun młodzieży-mgr Piotr Borowicz.

Wystawa bardzo udana,pełna pięknych i zaskakujących ujęć ,dopracowana.Gratulacje i wyrazy uznania dla młodych twórców i ich opiekuna.