Godło
29 Maj 2024 - Teodozji i Magdaleny
Dzień Działacza Kultury i Drukarza

Festiwal Energii w ZSTiH

20 maja 2016 Aktualności, Konkursy

Dnia 27 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs dotyczący energii. Został on zorganizowany w ramach projektu „Każdy WAT na wagę złota”. W imprezie brało udział dziewięć klas technikum. Organizatorami konkursu i autorami pytań byli nauczyciele, którzy wchodzą w skład zespołu do spraw energii w naszej szkole: Małgorzata Kalika, Piotr Szlagor, Monika Caputa, Marta Jarosz – Pasierbek oraz Bartłomiej Kurz.

Konkurs był podzielony na trzy części:

  • test, który dotyczył odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii,
  • część matematyczna, w której należało obliczyć koszty energii elektrycznej,
  • turniej „1 z 9”, w czasie którego trzyosobowa drużyna musiała odpowiadać na pytania dotyczące energii z dziedziny matematyki, chemii, fizyki i geografii.

O wynikach decydowała suma punktów zdobytych przez klasę we wszystkich trzech konkurencjach. Najlepsza okazała się drużyna z klasy 1 AT, która zdobyła 115 pkt, II miejsce uzyskał zespół z 2 AT zdobywając 95 pkt, a III miejsce należało do drużyny z 1 CT , która uzyskała 88 pkt.