Godło
02 Marzec 2024 - Heleny i Pawła
Międzynarodowy Dzień Obrony Cywilnej

Uczniowie ZSTiH po raz kolejny w Emden

12 maja 2016 Aktualności

W sobotę 30 kwietnia do Bielska powróciła kolejna grupa naszych uczniów uczestniczących w wymianie z Volkswagenem. Po marcowym pobycie w Oświęcimiu, kiedy to wspólnie pracowaliśmy w Muzeum i zwiedzaliśmy je razem z Panem Heubnerem z MIędzynarodowego Komitetu Oświęcimskiego, nadeszła pora na rewizytę w Niemczech.

Podobnie jak młodzież niemiecka, która w Polsce miała okazję zobaczyć interesujące miejsca takie jak Kraków czy Wieliczka, nasi uczniowie oprócz spotkania z burmistrzami miejscowości Emden i Moorsdorf uczestniczyli także w wycieczce na wyspę Nordenei, zwiedzili muzeum torfowisk w Moordorfie i wystawę malarstwa ekspresjonistycznego. Nie obyło się też bez zwiedzenia zakładu VW w Emden i zobaczenia na własne oczy jak pracują i uczą się nasi niemieccy koledzy. Nawet brzydka pogoda nie była w stanie zepsuć tak udanego wyjazdu. Kolejne spotkanie z młodzieżą niemiecką w sierpniu.