Godło
05 Luty 2023 - Agaty i Adelajdy

Pokazy z fizyki na Uniwersytecie Śląskim

22 marca 2016 Aktualności, Galerie, Video

W tym roku po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Handlowych oraz Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego BBTS Podbeskidzie brali udział w pokazach z fizyki. Doświadczenia dotyczące „Złudzeń optycznych”, czyli błędnej interpretacji obrazu przez mózg pod wpływem kontrastu, cieni, użycia kolorów, zostały zaprezentowane w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zobaczyli tam m. in. efekt stroboskopowy, określanie perspektywy, zmieniające się twarze, wirującą tancerkę i inne. Jak zwykle było ciekawie i zabawnie. Następne niezwykłe spotkanie z fizyką już za rok.

„Wszystko co widzimy, może być postrzegane w inny sposób. Dlatego pytam siebie; czy wszystko na co patrzymy nie jest iluzją?”

Sandro Del Prete