Godło
30 Marzec 2023 - Amelii i Jana

Wycieczka na targi do Kielc

12 marca 2016 Aktualności, Galerie

W dniach 9 – 10 marca 2016 r. klasa 1AT pod opieką p. Małgorzaty Kaliki oraz p. Marcina Kępki uczestniczyła w wycieczce naukowej – na targi STOM w Kielcach. W ramach programu targów odbyły się m.in.:

  • prezentacje nowoczesnych maszyn CNC,
  • urządzeń do formowania i obróbki blach,
  • pokazy laserów i technologii laserowych,
  • prezentacja maszyn i urządzeń hybrydowych,
  • pokazy spawalnicze,
  • prezentacja ponad 90 drukarek 3D oraz pokazy druku.

Program był bardzo interesujący. Otrzymaliśmy też kilka ciekawych upominków m.in. kule, które można złożyć z kawałków ciętej laserowo blachy (kula wzbudziła sporo emocji u młodzieży jak i dorosłych, ponieważ dość trudno ją poskładać) oraz sporo gadżetów wydrukowanych na drukarce 3D.

Udało nam się też wygospodarować czas, aby zobaczyć kilka interesujących miejsc w samych Kielcach m.in.: Muzeum Zabawek i Zabawy – jedno z największych i najstarszych muzeów zabawek w Polsce oraz Bazylikę Katedralną – najważniejszy obiekt sakralny na terenie miasta.