Godło
18 Maj 2024 - Feliksa i Aleksandry
Międzynarodowy Dzień Muzeów

Plener w Ołomuńcu

12 marca 2016 Aktualności, Galerie

Ponieważ doskonalenia technik fotograficznych nigdy nie dość, tym razem „zawędrowaliśmy” plenerowo w samo centrum Moraw Środkowych – do Ołomuńca. To drugi pod względem wielkości park kulturowy w Republice Czeskiej z unikatowym zespołem barokowych fontann i Kolumną Trójcy Przenajświętszej – wpisaną na listę Unesco. W Ołomuńcu – metropolii o dużym znaczeniu kulturalnym i religijnym znajduje się też jedyna siedziba urzędującego biskupa w środkowej Europie otwarta dla zwiedzających – Pałac Arcybiskupi.

Przemierzaliśmy klimatyczne uliczki, liczne zaułki, zaglądając na dziedzińce kamienic, gdzie zwykle kryło się coś interesującego, nierzadko zaskakującego. Z pewnością jeden dzień to zbyt mało aby zajrzeć wszędzie, nacieszyć się tym miejscem, lecz jego klimat z pewnością niejednego z naszych uczniów ponownie do Ołomuńca przyciągnie.

Uczniów klas fotograficznych 1-2 CT po Ołomuńcu oprowadzali nauczyciele fotografii: Beata Godek i Piotr Borowicz