Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Łemkowszczyzna – kraina na granicy światów

16 listopada 2015 Aktualności, Galerie

Burzliwe dzieje Łemkowszczyzny inspirują nie tylko etnografów i historyków, ale także zafascynowanych tą tajemniczą krainą fotografów. Nostalgiczny, wyludniony pejzaż, który naznaczyły w historii krwawe konflikty, pełen zatopionych w zieleni cerkiewek i cmentarzy, był przez trzy dni areną działań fotograficznych ponad trzydziestoosobowej grupy naszych uczniów kształcących się na specjalizacji fototechnik. Grupie towarzyszył znakomity polski fotograf Zbigniew Podsiadło, miłośnik i znawca historii tego terenu, autor wielu wystaw poświęconych „Łemkowynie”, który na czas pleneru przejął rolę przewodnika i mistrza.

Plener został zorganizowany przez Beatę Godek i Piotra Borowicza – nauczycieli fotografii, w ramach IV edycji projektu edukacyjnego „Ogrody pamięci”. Jego pokłosiem jest cała masa pięknych fotografii, które wiosną zostaną zaprezentowane na kolejnej wystawie z tego cyklu.