Godło
19 Lipiec 2024 - Wincentego i Wodzisława
Dzień Czerwonego Kapturka

Warsztaty artystyczne – „Słodki październik”

5 listopada 2015 Aktualności, Galerie

We środy po południu zapraszamy na warsztaty artystyczne. Oprócz standardowych technik plastycznych uczymy się dekoratorstwa szeroko pojmowanego: rysunek, malarstwo, decoupage (kilkanaście technik!), filcowanie na mokro i sucho, elementy introligatorstwa – papierowy dizajn, wyrób biżuterii i wiele innych.

Na ostatnich zajęciach dekorowaliśmy mufinki masą cukrową. Bazą był cukier puder, a elastyczność zapewniły glukoza i żelatyna. Do tego barwniki spożywcze i efekt bardzo… słodki!

Przepis:
W 1/4 szklanki ciepłej wody rozpuścić 3 łyżeczki żelatyny i 3 łyżeczki glukozy. Po rozpuszczeniu – poprzez mieszanie:) – zawiesinę dodać do cukru pudru ok 0,8 kg (ile zabierze). Wyrobić na gładko i gotowe! Można mieć profesjonalne narzędzia, ale wystarczą wykałaczki, nożyk i sprawne palce.

Zapraszamy!

Kontakt z P. Anną Maśką, Agatą Król lub Klaudią Husar z kl. 2bt