Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Siła wolontariatu

19 października 2015 Aktualności

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny biorą udział w Międzynarodowym Biennale Foto Art Festival. Czterdziestu z 70 wolontariuszy pracujących przy tej imprezie to uczniowie naszej szkoły, głównie uczniowie klasy 1 i 2 fotograficznej. Od wielu dni towarzyszą oni Festiwalowi biorąc udział w pracach organizacyjnych: oprawianiu fotografii, wieszaniu wystaw, spotkaniach z autorami, opieką nad salami wystawienniczymi, obsłudze imprez towarzyszących itp.

Uczniowie mają okazje osobistego zetknięcia się z najwyższej klasy fotografami współczesnego świata. Wśród nich m.in. włoski fotograf, Ernesto Bazan (mieszkający w USA), David Burdeney (Kanada), Ruud van Empel (Holandia), Andreas Horvath (Austria), Maciek Nabrdalik (Polska), Rafael Navarro (Hiszpania), Zed Nelson (Wielka Brytania), Chris Rain (Niemcy), Martin Wagner (Czechy), Irina Popova (Rosja), Klaudij Sluban (Francja) i Franco Zecchin (Włochy). Taki zestaw nazwisk twórców gwarantuje różnorodność prezentacji, dzięki której zarówno miłośnicy dokumentu i reportażu znajdą coś dla siebie, jak i ci, których interesuje fotografia autorska, artystyczna oraz fotografia wykorzystująca najnowocześniejsze techniki cyfrowe.

Wystawom towarzyszą spotkania z artystami – dla niektórych jest to pierwszy pobyt w Polsce. W trakcie tradycyjnie odbywającego w ramach Festiwalu Maratonu Autorskiego (weekend 17-18 października) opowiadali o swojej twórczości i pokazywali slajdy ze swoimi pracami. W kolejnym tygodniu , poprowadzą wykłady, prelekcje, pokazy slajdów związane z fotografią, wezmą udział w dyskusjach. Dla młodych fotografów – uczniów naszej szkoły specjalizacji fototechnik, próbujących swoich sił w sztuce fotografii to najlepsza okazja do zdobycia doświadczeń zawodowych, które z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Organizatorem i opiekunem wolontariatu w naszej szkole jest Beata Godek – nauczyciel fotografii