Godło
20 Czerwiec 2024 - Bogny i Florentyny
Światowy Dzień Uchodźcy

Udział w Dniach Otwartych ATH

26 września 2015 Aktualności
Dnia 25 września 2015 r. uczniowie naszego Technikum pod opieką pani Małgorzaty Kaliki oraz pana Marcina Kępki udali się na Akademię Techniczno – Humanistyczną w Bielsku–Białej, gdzie wzięli udział w wykładzie oraz warsztatach zorganizowanych w ramach Dni Otwartych Uczelni. Zajęcia dotyczyły: wykorzystania skanera 3D w projektowaniu, zastosowania sterowników PLC i wizualizacji w przemyśle, programowania robota przemysłowego Fanuc LR Mate 100i, zaawansowanego programowania obrabiarek CNC.

Odwiedzili tam również Laboratorium Metrologii, w którym dowiedzieli się, co i jak można zmierzyć laserem. Wysłuchali także wykładu pt: „Najpiękniejsze i najdziwniejsze samoloty świata”, który wygłosił dr inż. Jerzy Kopeć. Na koniec obejrzeli interesującą wystawę o samochodach i ich silnikach, przygotowaną przez Prof. ATH dr. hab. inż. Jacka Nowakowskiego.